Strona główna » Aktualności

AktualnościStrony 1
14
mar'17
Wzrasta sprzedaż opon dla jednośladów.

Rekordowy import motocykli napędza sprzedaż opon dla jednośladów.

 

   Zmiany w przepisach cieszą branżę oponiarską.


   Od 2015 roku w związku ze zmianami w przepisach homologacyjnych wszystkie motocykle muszą posiadać automatyczny włącznik świateł. Nowe rozporządzenie Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać w styczniu 2016 roku. Ogromny wpływ na rekordowe wyniki sprzedaży z pewnością miała też zmiana w polskich przepisach, w myśl których posiadacze prawa jazdy kategorii B nabyli prawo do jazdy motocyklem 125. Według raportu PZPM nagły wzrost zainteresowania kupnem motocykli wynikał bezpośrednio z wprowadzenia zmian w przepisach motoryzacyjnych. W następstwie tych wydarzeń lawinowo wzrósł import motocykli używanych, a sprzedaż nowych przeszła wszelkie oczekiwania. czytaj dalej>>>


21
mar'17
Wiosna zawitała.

Zaproszenie do włóczęgi.
fot. Paweł / MT 001

   W pierwszy dzień wiosny kieruję do wszystkich "Zaproszenie do włóczęgi" opublikowane w 1935r. w ilustrowanym miesięczniku "Turysta i Auto":

 

"Zbliż do fotela wielki globus - cały świat w pokoju - skieruj na jego kulistą powierzchnię dyskretne promienie domowej gwiazdy i szukaj celu swych marzeń".

 

Czytaj całość >

 

 

 

Źródło:
Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
http://www.wbc.poznan.pl/publication/312555 

08
mar'17
Kobieta na motocyklu.

Plakat spotkania z Agatą Lange
fot. Montownia Kreatywna

   Przesyłamy turystyczne życzenia wszystkim kobietom, które oczekują w domach na nasze powroty z motocyklowych wypraw, które dzielnie towarzyszą nam w podróży dzieląc wspólną motocyklową kanapę, które same dosiadają jednośladów, aby pokonywać kolejne kilometry motocyklowych wypraw. Życzymy Wam dużo uśmiechu i wielu pięknych chwil podczas motocyklowych podróży.

 

   Jedną ze wspaniałych kobiet- motocyklową podróżniczkę, będziemy mogli bliżej poznać już za niespełna dwa tygodnie 18 marca, podczas spotkania organizowanego przez "Montownię Kreatywną". Gościem cyklicznego spotkania "Śladami Ostrowskich Globtroterów", będzie tym razem Agata Langę. Kto jeszcze nie zna Agaty, niech czym prędzej zaglądnie na Jej bloga pod adresem www.dwakolkaispolka.pl

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, szczegóły znajdziecie na Facebooku>

W imieniu organizatora serdecznie zapraszam.

07
mar'17
Niesamowity finisz 25 Finału WOŚP.
25. Finał WOŚP już za nami, przyszedł czas na podsumowania i informację, na którą chyba wszyscy najbardziej czekają - jaką kwotę udało się zebrać w ramach tegorocznej Letniej Zadymy w Środku Zimy. Suma deklarowana na koniec dnia 15 stycznia to 62 418 767 PLN a ostateczna kwota to 105 570 801, 49 PLN!
We wtorek 7 marca w Zamku Królewskim w Warszawie ogłosiliśmy ostateczny wynik 25. Finału WOŚP i podziękowaliśmy firmom i instytucjom za granie z nami. 
źródło: wosp.org.pl

 
Podczas 17 lat wspólnego grania z WOSP,
za pośrednictwem MotoTurysty, na rachunek
Fundacji WOŚP trafiła kwota:
310 313, 19 PLN
 
SIE MA!
07
mar'17
W rytmie country po Polsce.

Zapraszamy na premierę.
Autor filmu: Grzegorz Łasicki.
Uczestnicy wyprawy: Jola i Grzegorz oraz Krysia i Janusz.
Jadąc na Piknik Country, postanowiliśmy nie nabijać jałowych kilometrów, a łyknąć nieco naszego polskiego piękna.


Strony 1


ArchiwumO NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp