Strona główna » Aktualności

AktualnościStrony 1
21
sie'16
Egzamin MotoTurysty

Kaszubskie nuty
fot. Paweł / MT 001

   Kto nie był na spotkaniu MotoTurystów na Kaszubach, a chciałby uczestniczyć w kolejnych imprezach organizowanych przez nasz Portal, zobowiązany jest do nadrobienia zaległości i śpiewającego zaliczenia "Kaszëbsczé nótë". Nikt nie mówił, że turystyka motocyklowa to łatwy kawałek chleba i dlatego w ramach pomocy zamieszczam ściągę w postaci filmu:

Kaszubskie nuty >

 

Temat kolejnych spotkań MotoTurystów jest otwarty, więc czasu do nauki jest sporo. Być może następne spotkanie będzie organizowane za rok, a może za dwa lata.

 

21
sie'16
Kaszëbë 2016

Kaszëbë 2016 -byliśmy tam.
fot. Paweł / MT 001

   Wróćmy jeszcze na chwilę na Kaszuby, gdzie pod koniec maja mogliśmy się spotkać po raz jedenasty na oficjalnej imprezie Portalu Moto-Turysta.pl. Tym razem swoje wspomnienia spisała Cecylia, która wraz z Jackiem (Skorpio MT 149), była gospodarzem spotkania.

 

Relacja 4 / 2016 >

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, dzięki którym majowy weekend na Kaszubach pozostanie na długo w naszej pamięci. Wspomnę chociażby o obsłudze pensjonatu u Stolema w Ostrzycach, wspaniałej kapeli kaszubskiej, która raczyła nas w piątkowy wieczór regionalną nutą i świetnym żartem, rodzinie Neclów, która zapoznała nas z rzemiosłem garncarskim, przesympatycznemu Panu Przewodnikowi, który śpiewająco i z wielką pasją oprowadzał nas po terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Jacku i Cecylio, dziękujemy za zapisanie kolejnej kolorowej karty w historii Portalu Miłośników Turystyki Motocyklowej Moto-Turysta.pl


20
sie'16
Podróż w obłokach

Czeskie klimaty
fot. Szubi / MT 167

    Piotr "Szubi" / MT 167, chyba najlepiej z nas wszystkich zna czeskie i słowackie tereny, bo przecież często ścigał się tam na motokrosie. Mimo zakończonej kariery sportowej nadal "ciągnie wilka do lasu" i Szubi z przyjemnością wraca w ulubione tereny. Po turystycznej depresji 1,8m p.p.m., do której zaprowadzili nas Skorpio i Cecylia / MT 149, zapraszam wszystkich na wysokość 1116m n.p.m., gdzie razem z Szubim będziemy spacerować po "Ścieżce w obłokach":

Relacja 2 / 2016 >

 

Pozdrawiamy Piotra, a wszystkim podróżującym po Słowacji przypominam Jego słowa: "Pokuta dochodząca do 1000 euro - nie pomyliłem się do 1000 euro mandatu za szybkość w terenie zabudowanym".

06
sie'16
Turystyczna depresja

Najniższy punkt w Polsce
fot. Skorpio / MT 149

     Jeśli masz wolny weekend i sprawny motocykl, to ruszaj w Polskę! Nasz kraj jest tak piękny, że turystycznych atrakcji starczy na wiele motocyklowych podróży. Aby jednak nie było tak sielankowo przez cały czas, zawsze można popaść w depresję jak Skorpio i Cecylia na zdjęciu obok (poziom depresji 1,8 m p.p.m.). W towarzystwie dziewięciu motocyklistów z plecaczkami, każda depresja szybko mija, wystarczy tylko wsiąść na motocykle i jechać dalej w Polskę...

 

Zapraszam do przeczytania relacji autorstwa Cecylii / MT 149, która debiutuje w roli pisarza na naszym portalu.
 

Relacja 1 / 2016 >

 

Pozdrawiamy całą dwudziestkę uczestników weekendowej wyprawy.


Strony 1


ArchiwumO NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp