Strona główna » Aktualności

AktualnościStrony 1
24
lut'13
Kierunek Iran...

Na szlaku
Moto-Turysta 163

Kiedy Mirka zarejestrowała się na naszym portalu z początkiem minionego sezonu, w jednej z wiadomości napisała do mnie: "Aktywności pisarskiej nie obiecuję, ale że uważam, że członkostwo zobowiązuje, to na pewno będę się starać...".

Życzyłbym sobie w nadchodzącym sezonie, aby tak starających się było coraz więcej na naszym portalu.

 

RELACJA >

 

Opracowywać i zamieszczać relacje, które nie są tylko i wyłącznie spisanymi na szybko dziennikami z podróży, ale także pozwalają nam poznać odczucia ich autorów - często zawarte gdzieś między wierszami - to dla mnie wielka przyjemność. Otrzymując takie materiały, otrzymuję także Wasze zaufanie, bo publikując je na ogólnodostępnej stronie, odkrywam po części trochę wnętrza każdego z Was...

 

PS.
Wszystkim, którzy niechętnie czytają obszerne materiały zamieszczane na naszej stronie, dedykuję fragment dzisiejszej relacji:

 

Za chwilę jesteśmy już w Gruzji i jest zupełnie, zupełnie inaczej. Bo najpierw górki: niewielkie kopczyki, wijąca się między nimi droga, a wzdłuż drogi wijąca się wąska rzeczka, a potem pierwsza wioska. Wydaje się zaniedbana, zniszczona, biedna i musi minąć trochę czasu zanim dotrze do nas, że to tylko pozory. Bo zapomnieliśmy jak wyglądała wioska naszej babci, gdzie spędzaliśmy wakacje życia. Bez równiutko przystrzyżonej trawy, wypielęgnowanych ogródków, chodników z kostki Bauma, ale za to z wałęsającymi się psami, kurami uciekającymi spod kół, krowami przewiązanymi sznurkiem do palika w ogrodzie, końmi ciągnącymi wozy z sianem. I tu właśnie tak jest, kobiety siedzą przed domami i obierają jarzyny, grupa staruszków rozsiadła się w cieniu wielkiego drzewa, banda dzieciaków obok zawzięcie się o coś kłóci. Co z tego, że domy nie remontowane chyba od nowości, że płot krzywy, a stodoła się sypie. Tu zakupy robi się w małym sklepiku u sąsiada, chleb – najlepszy jaki zdarzyło nam się jeść, kupuje u sąsiada piekarza, a pomidory o smaku i zapachu, o jakim powoli zapominamy że istnieje, zrywa się z krzaka przed domem. Nie ma wokół żadnych Biedronek, super, hiper i mega marketów i aż strach pomyśleć, że prędzej czy później jakiś Portugalczyk zbije fortunę oplatając ten kraj siecią sklepów z plastikową tanią żywnością.

16
lut'13
Motocyklem przez Wschód

Na szlaku
fot. RKWtrip

Bardzo często w motocyklowych dyskusjach padają stwierdzenia, że piękne, ciężkie motocykle mogą służyć jedynie do niedzielnych przejażdżek (czytaj szpanowania), lub weekendowych wypadów na zlot i nie nadają się do dalekiej turystyki. Tak na pewno nie jest i nie można w ten sposób zawężać turystyki na dwóch kołach. Dowodem na to niech będzie film przysłany przez Furcia - jednego z sześciu uczestników wyprawy, podczas której w 13 dni, zgrana ekipa na ciężkich maszynach pokonała 5300 km.

 

RKWtrip - motocyklem przez Wschód >

 

"Nie ważne jest co widzisz, istotne jest co dostrzega Twój umysł".

Furcio


Pozdrawiamy uczestników wyprawy i dziękujemy, że zechcieliście
za pośrednictwem naszego portalu podzielić się emocjami ze szlaku.


 

14
lut'13
Rozliczenie XXI Finału WOŚP

Święto zakochanych to dobry dzień na podsumowanie naszego grania podczas XXI Finału WOŚP. Tak jak w miłości muszą sie odnaleźć dwie połówki serc, tak podczas aukcji WOŚP muszą na siebie trafić Kupujący i Sprzedający. W obu tych przypadkach musi jeszcze zaiskrzyć a podczas XXI Finału WOŚP zaiskrzyło i to mocno!

 

Z przyjemnością informuję, że wszystkie należności za przedmioty wylicytowane w 109 aukcjach, wpłynęły już na rachunek Fundacji WOŚP, w łącznej kwocie: 26 680,49 PLN. Tym samym przez 9 lat grania z WOŚP, udało nam sie zebrać ponad 100 000 PLN.

 

> szczegóły znajdziesz w dziale WOŚP <

 

Podziękowania należą się Kupującym i Sprzedającym, ale także i wielu osobom, które bezinteresownie pomagały w wykonaniu orkiestrowych gadżetów.

 

Dobre pomysły dotyczące wystawianych przedmiotów na aukcjach, rodzą sie w naszych głowach przez cały kalendarzowy rok. Zachęcam wszystkich do wspólnego grania nie tylko w dniu Wielkiego Finału ale także podczas podróżowania. Przywieziony przedmiot z turystycznego szlaku z udokumentowanym pochodzeniem, to chyba najlepszy podarunek jaki może przekazać motocyklista.

Zagraj za rok razem z nami !

SIE MA

01
lut'13
Winter Ride to Murmańsk

Szparag na XT350 z nartami
fot. Zbyszek Lach

       Jeszcze kilka dni temu śnieg i mróz utrudniały nam codzienne życie. Dla niektórych jednak takie warunki to prawdziwy turystyczny raj i w dodatku na motocyklach.

Dzięki uprzejmości Zbyszka - jednego z pięciu uczestników wyprawy pt. "Aurora Project", zapraszam do przeczytania relacji z niezwykłej zimowej podróży, której celem była zorza polarna:

Relacja >

 

Pozdrawiamy Was
w  kolejności alfabetycznej,
bo dzisiejszego wieczoru
wszyscy jesteście dla nas turystycznymi twardzielami, czyli:
 Adama, Lupusa, Pastora, Szparaga i Zbyszka (autora opublikowanej relacji). Jeśli tylko w przyszłości zrealizujecie kolejny "zwariowany projekt" - dajcie koniecznie nam znać !


Strony 1


ArchiwumO NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp