Strona główna » Aktualności

AktualnościStrony 12»
29
wrz'10
Latające Złote Skrzydło...

Złote Skrzydło i Jak 12
fot. Leszek Mańkowski

     Autor kolejnej relacji publikowanej na łamach naszego portalu, miał sporo obaw, czy aby przesłany materiał zbytnio nie będzie odbiegał od klimatów strony. Jako administrator dostałem od Leszka (MT 151) przyzwolenie, że bez zahamowań mogę wrzucić relację do kosza...

Nie czytając tekstu, wiedziałem już że obie maszyny - Gold Wing i szybowiec - mają wspólne cechy zaczerpnięte z ptaka, czyli bez obaw mogłem rozpocząć pracę nad publikacją nadesłanego materiału.

     Ponieważ relacja będzie podlegała Waszej ocenie w ramach trwającego rankingu, nie będę nic więcej pisał, tylko przytoczę jej fragment:
Odpalam goldaska i odczuwam satysfakcję, że tak cichutko pracuje. Zupełnie jakby chciał uszanować to szczególne miejsce… Ruszam. Przede mną serpentyny, przy pokonywaniu których czuję się jakbym leciał. W takich chwilach czuję, że się zatracam. Złote skrzydło płynie jakby nie dotykało ziemi, a ja prowadzę go delikatnie, z uczuciem. Chwilami czuję się tak, jak bym był zespolony z tą maszyną. Zupełnie jak z żywym organizmem… Coś takiego odczuwam tylko w czasie długich lotów szybowcem...


<<< RELACJA >>>

26
wrz'10
Polska to piękna kraj jest

Ekipa włóczęgów
fot. Jan Malina

Obietnice trzeba spełniać !
 To właśnie złożona obietnica Jaśka i Krzyśka, była ostatecznym argumentem, aby wybrać się na tydzień włóczęgi. Znani nam z bieszczadzkiego IV Zlotu MT - Marysia i Krzysztof, oraz liderzy tegorocznego rankingu Moto-Turysta Roku, wybrali się na wspólną włóczęgę po naszym pięknym kraju, zgodnie z hasłem przytoczonym przez autora prezentowanej relacji: Polska to piękna kraj jest.
Zobaczmy jakie miejsca odwiedziła zgrana paczka portalowych włóczykijów: Tydzień włóczęgi >
 

Pozdrawiamy wszystkich gościnnych ludzi napotkanych
na opisanym szlaku, a w szczególności Pana Profesora z Zamościa.

25
wrz'10
Portalowe informacje
          W minionym tygodniu została przeprowadzona weryfikacja punktacji w oparciu o zasady zawarte w regulaminie rankingu Moto-Turysta Roku 2010. Zostały unieważnione trzy oceny łamiące zasadę opisaną w rozdziale II, punkt 6 (Aktywny MT sezonu 2010, nie może oceniać własnych relacji), oraz pięć ocen dokonanych po terminie wg zasady opisanej w rozdziale II, punkt 5 (Aktywny MT sezonu 2010, może przyznawać punkty tylko w terminie 60 dni od daty publikacji ocenianej relacji).
Niestety technicznie została zablokowana tylko opcja możliwości kilkukrotnej oceny tej samej relacji, natomiast dwie powyżej opisane zasady nie miały zabezpieczenia technicznego w formularzu, dlatego zmuszony byłem unieważnić kilka ocen.
Ograniczenia regulaminowe były wprowadzone głównie w celu wyeliminowanie sytuacji, w której punkty nie byłyby przyznawane na bieżąco, tylko pod wpływem kalkulacji dokonanej na finiszu rankingowej rywalizacji.
Niebawem, każdy z Was otrzyma wykaz relacji, które może jeszcze ocenić, a które przez nieuwagę lub świadomie ominął podczas przydzielania punktów. Przypominam, że zgodnie z regulaminem, każdy aktywny MT sezonu 2010, jest uprawniony do dokonania oceny zamieszczonych relacji, jednak nie ma obowiązku jej dokonywania. 

Paweł -administrator
 

16
wrz'10
Włoski weekend

W Wenecji...
fot. Jacek Kapelusiak

Jacek i Cecylia (MT 149), zapraszają nas na "Włoski weekend"...

 

Jak tu nie skorzystać z zaproszenia przesłanego prosto z Wenecji i nie rozpocząć natychmiast czytania relacji pt.:

"Włoski weekend"

- czyli Biskupin i okolice

 

Uczestnicy wyprawy dorzucili także kolejną miejscowość do konkursowej

bazy GPS Foto >>

 

Wszystkim uczestnikom rankingowej rywalizacji Moto-Turysta Roku, przypominam, że ocenie będą podlegały wyprawy odbyte do dnia 01.10.2010r. Wzorem praktyki wypracowanej w poprzednich latach, jeśli wyprawa rozpocznie się 01.10, a zakończy już po pierwszym dniu października, to także będzie ona zaliczona do rankingu. Pozostały zatem dwa tygodnie rankingowej zabawy.

Zachęcam wszystkich do planowania ciekawych, nie koniecznie dalekich motocyklowych podróży i opisywania ich przebiegu na łamach naszego portalu.

10
wrz'10
Rodzinna pasja

M-T 153 na turystycznym szlaku
fot. Danuta Szczogiel

Z wielką przyjemnością przedstawiam Wam wszystkim i witam w naszym gronie, Dankę z Piekar Śląskich. To już trzecia motocyklistka, która dzielnie przemierza turystyczne szlaki i dzieli się swoimi wspomnieniami z podróży za pośrednictwem www.moto-turysta.pl. Danka wypełniła wszystkie wymogi regulaminowe i otrzymała numer 153 na portalowej liście Moto-Turystów:

 

Moto-Turysta 153

 

 

Kto bliżej chce poznać Dankę, musi koniecznie zajrzeć na jej stronę:

http://www.wogrodzie.republika.pl

 

Oczywiście aby formalności stało się zadość, publikuję relację która umożliwiła rejestrację na naszym portalu:

Piekielne doły


Cieszy bardzo fakt, że w gonitwie dnia codziennego potrafimy nacisnąć na hamulec i znaleźć trochę czasu na wspólne hobby. W przypadku Danki hamowanie to jest trochę łatwiejsze, bo zamiłowanie do wspólnego hobby jakim jest turystyka motocyklowa, podzielają także mąż i syn. Z pewnością kiedyś przy ognisku opowiedzą nam, kto tak naprawdę pierwszy zaraził rodzinkę tą wspaniałą pasją.


Strony 12»


ArchiwumO NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp