Strona główna » Aktualności

AktualnościStrony 123»
30
kwi'09
Podróż Jakuba -część 3, ostatnia

Tour de France na moto
fot. Jakub Karolczak

Kto przeczytał dwie poprzednie części relacji Jakuba, ten z niecierpliwością oczekuje kolejnych, niestety ostatnich już wspomnień z wyprawy. A przeczytać warto, bo można  np. dowiedzieć się, dlaczego Św. Jakub tak się wkurzył w Santiago, że aż podobno uderzał o wieko trumny...

Poza tym autora relacji odwiedzającego baskijski dom starców, dopadła bardzo ciekawa refleksja, którą chciałbym przytoczyć wszystkim podróżnikom z krwi i kości:

"To jest dla mnie najlepszy czas na podróżowanie. Co z tego, że na kredyt - mam czekać do 65 roku życia, licząc na ochłapy z ZUS i OFE i jeździć klimatyzowanym busem z punktu A do B, rozmawiając o poziomie cholesterolu i o tym komu co wycięli? Nie ma mowy o takim scenariuszu, wolę już teraz skonsumować przyszłe dochody i korzystać z życia póki mogę się schylić żeby zawiązać buty."


Relacja Jakuba

 

Pozdrawiamy Jakuba i do zobaczenia na szlaku!

27
kwi'09
Wędrówka po Azji z Romkiem K.

Azja
fot. Romek Kępiński

Podczas oczekiwania na pierwsze tegoroczne relacje z wypraw, Romek (MT 075) podesłał nam na rozgrzewkę trochę wspomnień z minionego sezonu. Słowo "rozgrzewka" jest tu jak najbardziej na miejscu, bowiem autorowi wyprawy dane było przemierzać step w temp. 45°C

Dzisiaj pierwsza część wyprawy pt. PAMIR 2008,


Relacja -cz.1

plik PDF 2,9 MB


Może w świetle powyższego komentarza, pozdrawiamy Romka chłodnym wiosennym wiaterkiem. Cieszymy się, że znów aktywnie podróżujesz na na naszym portalu!

24
kwi'09
Bliski Wschód raz jeszcze...

PETRA
fot. Artur / KODI (MT 061)

Poznajecie tych dwóch Turystów na zdjęciu?

To oczywiście Kodi (MT 061), który po rocznej przerwie zdecydował się na kontynuowanie portalowej przygody, oraz OKP (MT 107), który w tej chwili wspólnie z Rafaelo (MT 147) , powraca z bardzo dalekiej podróży...


Zdjęcie pochodzi z wyprawy na Bliski Wschód w roku 2007. Dwa lata temu wyprawa ta była publikowana na portalu, a obecnie jej opis znajdziecie na 14-u stronach magazynu "Motovoyager" (wydanie IV-V).

Zapraszam do przeczytania relacji z tej niesamowitej podróży, która otrzymała na naszym portalu tytuł WYPRAWY ROKU 2007:


- wyprawa 13/2007/Wojaże (autor OKP)


- wyprawa 14/2007/Wojaże (autor KODI)


Kodi-ego witamy ponownie w naszych szeregach, a Heniowi i Rafałowi życzymy bezpiecznego powrotu do domu.

Czekamy na Wasze kolejne relacje z turystycznych szlaków...

23
kwi'09
Podróż Jakuba -część 2 z 3

Hiszpania...
fot. Jakub Karolczak

Wszystkich, którzy przeczytali pierwszą część relacji Jakuba z wyprawy do Hiszpanii i Portugalii, chyba zbytnio nie trzeba zachęcać do otwarcia i przeczytania dalszej części, bardzo ciekawie opisanych wspomnień z turystycznego szlaku. Tych, którzy nie odrobili zadania i nie przeczytali "lektury obowiązkowej" na naszym portalu, zobowiązuje do nadrobienia zaległości.

Zapraszam na drugą część relacji "o tym, jak 1 człowiek, na dwóch kołach, zwiedził 9 krajów w 29 dni, przejeżdżając 10 tys. kilometrów.


RELACJA -część 2


Jakubowi raz jeszcze dziękuję, a Was wszystkich zapraszam

za tydzień na ostatnią 3 część relacji.

16
kwi'09
Hiszpania & Portugalia -wyprawa Jakuba
News
Na szlaku...
fot. Jakub Karolczak

O tym jak
1 człowiek
na
2 kołach
zwiedził
9 krajów
w
29 dni
przejeżdżając
10 000 kilometrów,

czyli relacja z podróży
Jakuba Karolczaka


RELACJA -część 1
 

Relacja została w całości przygotowana przez uczestnika wyprawy, dlatego tym razem nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich do bardzo ciekawej lektury. Kolejne dwie części opowieści Jakuba z podróży do Hiszpanii i Portugalii, już w najbliższe dwa czwartki. Wierzcie mi, że taka lektura potrafi doskonale naładować nasze turystyczne akumulatory, na kolejne weekendy. Oby więcej takich tekstów było publikowanych na naszym portalu...

 

Jakubie, dziękujemy za bezinteresowne podzielenie się z nami, wspomnieniami z ubiegłorocznej wyprawy. Zachęcamy do rozważenia ewentualnej rejestracji na naszym portalu i poprzez aktywność, propagowania turystyki motocyklowej.


Strony 123»


ArchiwumO NAS
MATERIAŁY Z PODRÓŻY
AKTYWNOŚĆ
INFORMACJE
Ostrów Wielkopolski
Gramy z WOŚP

Wośp